#2 cytat "Każdy ma w życiu to na co się odważy"

by - 25 czerwca


Dzieeeeń dobry:-))))
Dzisiaj wjeżdża cytat i to nie byle jaki!
➡️ Każdy człowieka ma w życiu to, na co się odważy" ⬅️

Temat dość kontrowersyjny i obszerny, bo można się tutaj do woli spierać i wymieniać poglądami. Ja nie zamierzam tutaj napisać długiego elaboratu bo sprawa jest prosta. Dodam tylko, że piszę to ze swojej perspektywy. Więc jak ktoś ma już kawkę, to zapraszam :-)

Często jest tak, że przy podejmowaniu trudnych decyzji rozważamy wszystkie za i przeciw. Tutaj występują dwa typy ludzi (hehe) : Pesymiści (tudzież lubią się nazywać realistami hehe) Kieruje nimi strach, zastanawiają się czy dobrze wybiorą, jakie będą tego konsekwencje, dosłownie rozkładają temat na czynniki pierwsze i dopiero wtedy działają lub nie. I rzadko widzę u nich entuzjazm.... (z mojego doświadczenia, podkreślę)
Optymiści - podchodzą do sprawy z dużym zaangażowaniem, rozpiera ich radość i ekscytacja na nadchodzące zmiany. Być może trochę się boją ale jak to młodzież mówi YOLO, będzie co ma być. Ale oni również finalnie nie zawsze decydują się na podjęcie kroków :-)

Ja do wszystkiego podchodzę z ogromnym entuzjazmem, z góry zakładam, że wszystko się uda. Czasem potem płaczę albo przeżywam, że to była zła decyzja ale mimo to, wierzę, że wszystko dzieje się po coś. Dzięki takiemu podejściu nigdy nikomu nie zazdroszczę, nie mówię "pfff udało mu się" tylko albo zabieram się do roboty (albo nie;)) ale generalnie staram się pamiętać, że wszystko jest w moich rękach i najwięcej zależy ode mnie, od mojego nastawienia, od mojej determinacji i zaangażowania.

W życiu zawsze mamy ten piękny wybór: albo działamy albo nie. Albo ryzykujemy albo nie. Albo mamy to co chcemy osiągnąć albo jest nam dobrze tu gdzie jesteśmy. Nikomu nic się "samo nie udało" - może czasami są jakieś czynniki które w czymś pomogły, ale żeby tak samo coś od siebie się zmieniło? No nie sądzę. Dlatego zachęcam do tego aby się chwilę zastanowić nad tym czy to co mamy, to co robimy to jest to czego zawsze chcieliśmy? Bo jeśli tak to SUPER! Możecie cieszyć się życiem w spokoju i spełnieniu. Ale jeśli nie to chcę przypomnieć:

Każdy ma to na co się odważy.
Każdy ma to na co sobie zapracuje.
Każdy ma to na co się uprze.
Każdy ma to na co się porwie.
Każdy ma takie życie na jakie się zgodził.

A jak jest u Ciebie?
Ściskam mocno.

You May Also Like

0 komentarze