Muzyka lekiem na całe zło - odkryj aplikację Spotify!

by - 31 lipca

Muzyka towarzyszy mi od najmłodszych lat. Pamiętam czasy kiedy mama miała mały magnetofonik, taki czarny z dużymi przyciskami. Co jakiś czas, wieczorną porą siadałam przy większym radiu i nagrywałam na kasetę ulubione piosenki z najlepszej listy przebojów zwanej Hop-Bęc na RMF-ie:-) Nie zapomnę jak zasypiałam z takim maleństwem aż skończyła się kaseta i magnetofonik się wyłączał, nie budząc mnie głośnym pstryknięciem. Już wtedy wiedziałam, że muzyka będzie moim NIEODŁĄCZNYM elementem życia :-) Mama wysłuchała moich próśb i błagań i z komunijnej kasy (nie zawinęła jej dla siebie - farciara ze mnie) kupiła mi moją pierwszą wieżę HAJFI. Z pilotem! I z opcją, że na budzik włączała mi się moja ulubiona płyta - taaaaaki bajer!Muzyka grała na non stopie. Zasypiałam z nią i budziłam się. Potem dostałam jeszcze na urodziny DISCMANA, takiego wieeeeelkiego który nie mieścił się do kieszeni ale ja byłam wniebowzięta. Jakiś czas później przyleciała do mnie z dalekiej Ameryki płyta Britney Spears, do dzisiaj mam ją w swoich zbiorach :) Nie wiem skąd miałam tę silną potrzebę słuchania muzyki kiedy tylko była możliwość. Kochałam muzykę i potrafiłam dobrać sobie odpowiednią nutę do każdej sytuacji. Moje gusta muzyczne były bardzo szerokie.

MUZYKA LEKIEM NA CAŁE ZŁO

Co muzyka ma wspólnego z motywacją? Odpowiednia muzyka potrafi wprawić w odpowiedni nastrój. Odpowiedni nastrój sprawia, że ćwiczymy z większą intensywnością, medytujemy z większym zaangażowaniem. Znam takich co lepiej zapamiętują ucząc się do muzyki. Energiczna nuta zaś wprawia nas w chęci do działania. Oprócz tego: 

 1. Muzyka jest dobra dla Twojego serca - pozwala obniżyć tętno i ciśnienie krwi (raczej ta spokojna lub poważna :-) 
 2. Muzyka sprawia, że czujemy się szczęśliwi - wstajemy rano i włączamy naszą ulubioną muzykę - dzień od razu staje się lepszy i jesteśmy gotowi do działania! 
 3. Muzyka może wzmocnić nasz układ odpornościowy - jeśli uczęszczamy na zajęcia z  muzykoterapii możemy na tym wiele skorzystać 
 4. Muzyka poprawia jakość snu - tego dowiedli naukowcy z węgierskiego uniwersytetu (ha! nie amerykańskiego huehueheu). Studenci biorący udział w badaniu stwierdzili, że dzięki słuchaniu relaksacyjnej muzyki przed snem mieli mniejsze problemy z zasypianiem. Można?! Można?! 
 5. Muzyka chroni przed depresją - ale tylko klasyczna lub medytacyjna
 6. Muzyka zwiększa inteligencję - naukowcy z York University namówili na lekcje muzyki grupę dzieci w wieku 4–6 lat i już po jednym miesiącu zaobserwowali, że 90 proc. z nich poczyniło postępy w rozumieniu słów i umiejętności wytłumaczenia ich sensu. Także dorośli, którzy obcują czynnie z muzyką, wykazują lepszą pamięć werbalną. Generalnie dzieci biorące lekcje muzyki lepiej radzą sobie z edukacją 

MUZYKA NA ŻYWO - BLISKO VS DALEKO

Jak widać same dobroci płyną ze słuchania muzyki! Ostatnio zapytałam Was na InstaStories czy lubicie miejscowe festyny i tym podobne imprezy gdzie gra muzyka na żywo? Tłumy ludzi i pachnie kiełbą na kilometr? Większość z Was tak jak i ja jest zdecydowanie na tak. Często można trafić na ciekawych artystów, poznać nowe zespoły (zawsze jest jakiś support muzyczny tuż przed gwiazdą wieczoru). Taka opcja jest bardzo ekonomiczna: nie ma opłaty wstępu i nie trzeba jechać na drugi koniec Polski aby posłuchać muzyki na żywo a jednocześnie można się super naładować dobrą energią płynącą z głośników. Przynajmniej na mnie to działa!! 

Innym tematem są wielkie festiwale które kocham całym sercem! Staram się przynajmniej raz w roku pojechać na jakąś otwartą imprezę pod chmurką. Dla mnie muzyka na żywo, plus tłumy festiwalowych ludzi, głośna muzyka, długie godziny koncertowe (a nie do 22:00 bo cisza nocna) to jest po prostu mój żywioł! W swoim życiu zaliczyłam Woodstock (który niestety zmienił już swoją nazwę...) oraz 3 razy byłam na One Love we Wrocławiu. Osobiście polecam jeszcze coroczną majówkę we Wrocławiu podczas której dzieje się masa dobrej muzyki. Z wielkim bólem dupy zazdraszczam wszystkim tym, którzy w tym roku wybierają się na Męskie Granie a które jest na mojej liście koncertowej. Obiecałam sobie, że w przyszłym roku w końcu odwiedzę Ostróda Reggae Festival z dwóch powodów. Po pierwsze to są moje klimaty, a po drugie od powrotu z Jamajki muzyka reggae nabrała zupełnie innego wymiaru. SPOTIFY - NAJLEPSZA APLIKACJA NA ŚWIECIETen kto stworzył aplikację Spotify był geniuszem. Na początku nie rozumiałam jak to działa, dlaczego mimo próbnego pakietu PREMIUM po wyłączeniu transferu danych playlisty nie działały. Był moment, że prawie odinstalowałam apkę. Na szczęście mój brat wyjaśnił mi o co chodzi, wykupiłam pakiet PREMIUM i od tamtej pory życie nabrało innego wymiaru. 

Aplikacja Spotify to skarbnica muzyki i ciekawie posegregowanych playlist! Wszystko jest dostępne od ręki, legalne i artyści też czerpią z tego korzyść. Z apki możemy korzystać zarówno w telefonie jak i na laptopie. Dzięki tej aplikacji przestałam kraść MP3 z Internetu i na legalu słucham muzyki tyle ile się da. Spotify to moja najczęściej używana aplikacja. Znajdziemy w niej podział na gatunki, nastroje, aktywności. Ustawiamy własne playlisty. Na podstawie naszych wyborów aplikacja "odkrywa" przed nami kawałki które mogłyby się nam spodobać. Czasem mam wrażenie, że wcisnę "odtwarzaj losowo" a mój Spotify dokładnie wie jaki kawałek chciałabym teraz posłuchać. NIEEEEEEEESAMOWITE. I przerażające:-) Uważam, że 19,90 zł (tyle kosztuje miesięczny abonament) to najlepiej wydane dwie dyszki w miesiącu:) Oczywiście jest dostępna wersja za darmo jeśli mamy dostęp do WIFI (na początek warto przetestować) jednak co kilka utworów pojawiają się reklamy co mnie doprowadzało do szału. 

Poniżej wrzucam Wam linki do najlepszych playlist na Spotify a także fotograficzny przewodnik po aplikacji. Jeśli macie jakieś pytania to koniecznie dajcie znać:-) 

Moje aktualnie ulubione playlisty na Spotify to:

Hity Lata 2018 - aktualne przeboje 
Polska Latynoska - moje klimaty
Zumba 2018 - ktoś jest zaskoczony? ;-)
Deep Focus - spokojne klimaty
Song to sing in the car - no tytuł mówi sam za siebie - tyle, że ja się potrafię rozśpiewać jadąc rowerem do pracy :-)

Używacie tej aplikacji? Czy muzyka jest ważna w Waszym życiu? Jakie są Wasze muzyczne klimaty? 
Po lewej stronie mamy "Bibliotekę". Na środku zazwyczaj przewijają się reklamy z polecanymi playlistami. Tutaj akurat "Najlepsze piosenki na lato" - jeszcze jej nie słuchałam :-) Poniżej macie kategorie wg. których możecie poszukiwać muzyki. Jak widać, klikając w "Przegląd" wyskakują nam od razu propozycje. 
Możemy szukać wg. nastroju lub rodzaju muzyki jakiej lubimy słuchać. Na prawdę to miejsce to SKARBNICE GENIALNEJ MUZYKI. Dodatkowo, na podstawie tego czego słuchamy, Spotify robi nam automatycznie składanki DailyMix. Jest to zbiór ulubionych kawałków w podobnym klimacie muzycznym. REWELACJA. Super opcją są też playlisty ze zbliżających się Festiwali (oczywiście nie wszystkich) ale np. wybierając się na Woodstock można się zapoznać ze wszystkimi wykonawcami, przesłuchać line-up i dobrze się nastroić. Tak samo mamy np. playlistę z Eurowizji gdzie zebrane zostały wszystkie wykonane tam piosenki. Nie muszę chyba mówić, że Soundtracki z filmów również są obecne. źródło : 12You May Also Like

2 komentarze

 1. Taka lekka cebula. Znajdź 4 osoby i załóż rodzinne konto. Wtedy płacisz o wiele mniej:-P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Haha, fakaj się! :D I weź mi tu nie cebuluj :-) JEstem niezależna i stać mnie na dwie dyszki w miesiącu :D Ty Ty Ty Ty.... hehe dziękuję za komentarz :D

   Usuń